TIPY V OKOLÍ

PAMÁTKY

Město Znojmo - je obklopeno prstencem hradeb které chrání městskou památkovou rezervaci s jejími 
významnými historickými poklady a romantickými vyhlídkami i zákoutími.

Rotunda sv. Kateřiny přibližuje svými nástěnnými malbami počátky české státnosti a podle některých odborníků je po Hradčanech druhou nejvýznamnější památkou v Česku. Snad nejznámější stavbou je 79,5 m vysoká radniční věž, z jejíhož ochozu je rozhled na celé město, kterému vévodí chrám sv. Mikuláše,patrona Znojma.

Znojemské podzemí - je labyrint navzájem se proplétajících podzemních chodeb, místy až čtyřmi patry nad sebou, o celkovém rozsahu cca 25 km. Do tajemna můžete nahlédnout na nové prohlídkové trase s pohádkovým až hororovým laděním.

ZNOJEMSKÁ VÍNA

Vinařský turistický program Znovínu Znojmo - http://www.znovin.cz/
Moravské vinařské stezky - http://www.stezky.cz/ 

VÝLETY S DĚTMI

Městská plovárna Louka - plovárna v areálu Louckého kláštera
Melkusova 42/3062, 671 81 Znojmo
plovárna - 515 21 05 80, 515 21 05 82
restaurace a kuželna - 515 21 05 95
www.plovarnalouka-znojmo.cz

červen - červenec | denně od 10.00–20.00
září | denně 10.00–18.00

Co tam najdete - rekreační bazén o rozměru 50 x 25 m, s hloubkou od 1,3 do 1,8 m, skokanská část s třímetrovým a dvěma metrovými můstky, divoká řeka, stěnové masážní trysky, chrliče a vodní děla, velký hřib, fontány, podvodní osvětlení. Plavecký bazén 25 m, dětský bazén, dětské brouzdaliště.

CYKLOVÝLETY

Za tajemstvím vína
Znojmo – Strachotice – Slup – Jaroslavice – Chvalovice – Šatov – Havraníky – ZnojmoVýchozí místo: Znojmo
Délka trasy: 53 km
Určeno:
pro trekingová a horská kola
 
Obtížnost trasy: lehká, převážně asfaltové cesty, část polní a lesní cesty

Ze Znojma po silnici do Oblekovic (směr Vídeň), kde odbočíme vlevo na Jaroslavice, jedeme přes Načeratice,Derflice a Strachotice do Slupi. Za Slupí odbočíme vlevo na Oleksovičky, před mostem přes náhon se dáme vpravo a po cestě přejedeme další most a pokračujeme přímo, okolo domů pak zatáčkou vpravo. Po několika stech metrech nás cesta přivede na břeh Jaroslavického rybníka, který objedeme až do Jaroslavic. Po silnici směrem na Znojmo za sklepním hospodářstvím Znovínu Znojmo odbočíme po cykloturistické trase č. 5007 vlevo a okolo Kočičího, Ovčího a Vinného vrchu dojedeme do Dyjákoviček a Chvalovic. Zde odbočíme vlevo a vzápětí vpravo na silnici směrem do Šatova. Pod kostelem odbočíme po silnici vpravo na Havraníky, v Novém Šaldorfě u kaple zahneme vlevo a za Sedlešovicemi po přejezdu mostu přes Dyji opět vlevo a okolo Louckého kláštera dojedeme do Znojma.

Pro inspiraci více tématických tras
Podřízené stránky (1): TIPY V OKOLÍ
Comments